Ferie zimowe 2017

,,Szkolne pionki”

Podczas ferii zimowych w naszej szkole zorganizowaliśmy zajęcia dla uczniów w ramach projektu ,,Szkolne pionki”. Był on  próbą odpowiedzi na podstawowe problemy opiekuńczo-wychowawcze pojawiające się we współczesnym świecie. Idealnym pomysłem na realizację tego zamierzenia były zajęcia z grami planszowymi, które integrują, zacieśniają więzi międzyludzkie, uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej - przegrywania, zasad komunikacji, kontrolowania emocji, dostosowywania się do porażek i przyjmowania  ról społecznych. Uczą również zasad społecznych i strategii interpersonalnych w najbardziej naturalnym dla każdego człowieka środowisku – w grupie społecznej. Celem głównym zajęć było rozwijanie zainteresowań grami planszowymi, możliwość poznania różnych gier planszowych oraz wykonanie własnej gry.

Nasi uczniowie chętnie oderwali się od telefonów, komputerów i tabletów, aby wciągnąć się w rozgrywki planszowe. Niektórzy byli zaskoczeni, że takie rozgrywki dostarczają niesamowitych wrażeń.

Chętnie przystąpili do tworzenia własnych gier. Postarali się zarówno plastycznie, jak i wykazali się pomysłowością w ustalaniu reguł.

Nasza pani kucharka także postarała się, aby posiłki były ucztą dla łasuchów.

Opublikowano: 28 marca 2017 10:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 315

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mniszku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony